Rebel Legion to międzynarodowa organizacja zrzeszająca fanów Star Wars. Warunkiem wstąpienia w szeregi tej formacji jest posiadanie własnego stroju nawiązującego do świata Star Wars, spełniającego standardy kostiumowe Rebel Legionu. Trzeba też mieć ukończone osiemnaście lat.

Rebel Legion jest siostrzaną organizacją Legionu 501, z tym wyjątkiem, że zrzesza w swoich szeregach jedynie prorebelianckie postacie, jak sama nazwa na to wskazuje. Rebel Legion i 501st Legion to jedyne organizacje fanowskie, których honorowym członkiem jest twórca uniwersum Gwiezdnych Wojen George Lucas, podobnie jak wielu aktorów grających role w gwiezdnej sadze, osób związanych z tym uniwersum (autorzy książek, komiksów), jak również wielu znanych fanów i filantropów.

Księżniczki, rebelianci, Wookiee, rycerze Jedi, klony Republiki... Mamy to wszystko! :)Eagle Base to polski oddział Rebel Legionu. Działa na całym terenie Rzeczypospolitej Polski.

Zajmujemy się promowaniem Gwiezdnych wojen i profesjonalnie odwzorowanych kostiumów z tego uniwersum. Ważnym elementem tego, co robimy, jest też działalność charytatywna i wspieranie lokalnych społeczności.

Za występy, czy to w formie ozdoby wydarzeń komercyjnych, czy na konwencie fantastyki, czy też jako atrakcja dla dzieci, nigdy nie pobieramy zapłaty.

Mniej poważna definicja: jesteśmy ruchomymi figurkami z Gwiezdnych wojen w skali 1:1. :)


Jest kilka sposobów. Przez internet najlepiej tak:
- Napisać maila na adres rebellegionpl@gmail.com;
- Pisać na nasz facebookowy fanpage;
- Zarejestrować się na naszym forum współdzielonym z Polish Garrison 501st Legion i tam napisać posta w dziale powitalnym.

Można też (a nawet trzeba!) podejść do nas na konwencie lub innej imprezie, na której nas zobaczycie, zrobić sobie z nami zdjęcie i pogadać. :) Zawsze chętnie porozmawiamy o naszych kostiumach, naszej działalności i oczywiście o Gwiezdnych wojnach.The Rebel Legion is a worldwide Star Wars costuming organization comprised of and operated by Star Wars fans.
While not sponsored by Lucasfilm Ltd., it is Lucasfilm's preferred volunteer Rebel costuming group. Star Wars,
its characters, costumes, and all associated items are the intellectual property of Lucasfilm.
©2013 Lucasfilm Ltd. & ™ All rights reserved. Used under authorization.